Pracownicze Plany Kapitałowe

PPK czyli program dobrowolnego oszczędzania do emerytury.

Na prośbę naszych klientów na początku 2019 stworzyliśmy zespół, który dogłębnie przeanalizował całość zagadnień związanych z PPK. Poddaliśmy analizie wymagania, warunki, ustawę oraz szereg innych czynników np. systemy obsługi powiązane z systemem kadrowo-płacowym klienta. 

Mieliśmy przyjemność przeprowadzić część klientów przez proces wdrożenia PPK w firmie. Od pierwszego spotkania informacyjnego po uczestnictwo w konfiguracji oprogramowania. Dziś, już z szerokim doświadczeniem pomagamy przygotować się i wdrożyć PPK w firmach należących do kolejnego etapu. 

Po podsumowaniu pierwszego etapu wdrożenia PPK wiemy jak ważne są szczegóły. Najwięcej czasu wymagało omówienie fizycznego wdrożenia programu w firmie. Jak będziemy odprowadzać składkę? W którym miejscu zaznaczyć ile procent wynagrodzenia? Jak powiązać system Insytytucji Finansowej z naszym programem kadrowym? Wiele pytań i bardzo ważne odpowiedzi ze względu na konkretne daty wprowadzenia programu w firmach. 

Dodatkowym atutem naszej wiedzy z zakresu PPK jest fakt, że wielokrotnie analizowaliśmy oprogramowanie oferowane na polskim rynku przez instytucje oferujące PPK. Posiadamy wersje demo programów i osobiście testujemy ich możliwości. Wielokrotnie kontaktowaliśmy się z twórcami oprogramowania niejednokrotnie zadając bardzo trudne pytania techniczne. Takie podejście pozwoliło zgłębić temat profesjonalnie na każdym etapie. I teoretycznym (w tym interpretacja ustawy) i technicznym czyli samo wdrożenie, oprogramowanie i płatności. 

Na życzenie przedstawimy referencje z firm, które uczestniczyły w pierwszym etapie wdrożenia PPK. Największymi słowami uznania już po kilku miesiącach działania PPK w firmach są słowa podziękowania za kompleksową pomoc przy wprowadzeniu programu w firmach. Do dziś klienci kontaktują się z potwierdzeniem jak ważne było całościowe spojrzenie na aspekt PPK, a nie tylko spotkanie informacyjne po którym zostały jedynie ogólne informacje o możliwości oszczędzania. 

Zachęcamy do kontaktu.

 

1 Stycznia 2020
II etap wprowadzania PPK - firmy zatrudniające co najmniej 50 osób. Termin podpisania umowy o zarządzanie do 24-04-2020 Termin podpisania umowy o prowadzenie do 11-05-2020
Wiecej Informacji
1 lipca 2020
III etap wprowadzania PPK - firmy zatrudniające co najmniej 20 osób. Termin podpisania umowy o zarządzanie do 27-10-2020 Termin podpisania umowy o prowadzenie do 10-11-2020
Więcej Informacji
Previous
Next
pdf
Ustawa PPK
pdf
Informacja PPK